2. Kapitola

31. března 2008 v 18:08 |  ► Uvězněni
No, snad ani nemusím psát, že komentáře potěší :-)
Kapitola 2
,,Hermiono! Hermiono!" do jejího pokoje vtrhl Harry. Byl vyplašený a v ruce pevně svíral hůlku. Hermiona se v rychlosti napřímila a sáhla po kabátu.
,,Harry, co se děje?" zeptala se vyděšeně.
,,Jdou sem, musíme zmizet! Rychle!" Hermiona nečekala ani vteřinu. Popadla hůlku, kouzlem přivolala své poznámky o viteálech a vše sbalila do batohu. Pod noční košilku si navlíkla rifle, obula botasky a seběhla za Harrym dolů do předsíně, kde už na ně čekal Ron.

,,Jak se sem dostali?" zeptala se, když Harry kontroloval, jestli je ještě před domem klid.
,,To Snape! Určitě vyzradil, kde je Fénixův řád!" prskal Ron na všechny strany. ,,To hlášení o útocích na Mudly bylo určitě jen falešná zpráva, jak odlákat řád ze štábu pryč!"
,,Venku zatím nikdo není." Nahlásil Harry. Pomalu otevřel dveře. ,,Musíme se dostat až za plot. Odtamtud se přemístíme do druhého štábu. Jasný?" Hermiona i Ron přikývli a všichni tři se rozběhli k hlavní silnici. Jakmile ale opustili dům na Grimmauldově náměstí Smrtijedi, schovaní pod zastíracími kouzly, na ně vyslaly omračující paprsky. Tím, že je již mohli vidět, bylo jasné, že znají přesnou adresu Fénixova řádu. První vlně kleteb se stihli vyhnout, ale před další se už museli tvrdě bránit.
,,Crucio!" zařvala Hermiona na jednoho Smrtijeda v černé kápi. Ten se svalil na zem v bolestných křečích a tím tak na sebe upozornila další jeho kumpány. Byli v jasném oslabení, to nemohli dlouho ustat. Harry bojoval se třemi Smrtijedy najednou a Ron mu kryl záda před dalšíma dvěma. Metali po nich kouzly, jak bílé, tak černé magie a dva už dost zřídili. Hermiona měla co dělat s jedním vysokým stoupencem Pána zla. Harry ji přiběhl na pomoc a za chvíli ho odzbrojil. Smrtijed tvrdě dopadl na zem a už se nehýbal. Stále jich ale bylo kolem hodně.
,,Harry!" zakřičela Hermiona a prstem ukazovala na Rona ležícího nehybně kousek od nich. Harry se prudce otočil směrem, kterým ukazovala. Několika rychlými kroky přiběhl k jeho tělu. Klečel nad ním zády k Hermioně, která ho s hrůzou v očích sledovala. Ve zmatku se sama zapomněla bránit a poslední co ještě stačila spatřit byl palec, který se Ronovi v náznaku, že je vše dobrý, zdvihl. Někdo ji kamenem tvrdě uhodil do hlavy a ztratila vědomí. Ron zakřičel a Harry jediným kouzlem zlikvidoval Smrtijeda stojícího těsně nad Hermionou. V ten samý okamžik se na Grimmauldovo náměstí přemístil Fénixův řád a jeho členové se dali ihned do boje. Harry se mezi nimi proplétal a snažil se dostat k Hermioně. K jejími bezvládnému tělu se však dřív dostali dva zamaskovaní Smrtijedi.
,,Co s ní?" zařval jeden z nich.
,,Vem ji s sebou. Bude se hodit." Rozkázal mu ten druhý povědomým hlasem. Vše se to stalo tak rychle, že už Harry nemohl nic udělat. Smrtijed si přehodil Hermionu přes rameno a spolu s ostatními se přemístil pryč.
,,Nééééé!" rozkřičel se Harry a skočil do míst, kde ještě před chvílí ležela Hermiona. V jeho řevu se mísily snad všechny pocity, zloba, nenávist, láska. Členové řádu zjevně nechápali proč Harry křičí. Lupin přehlédl všechny přítomné, ale zdáli se být v pořádku. Ron se zvedal za země a pomalými kroky přešel k Harrymu. Něco tu nesedělo. Jejich slova mu to potvrdila.
,,Kde je Hermiona, Harry?" zeptal se úzkostlivě Lupin. Mladíci se po něm bolestně podívali, Ronovi začaly téct slzy.
,,Unesli ji." Zasténal Harry. Ruce mu volně visely podél těla a v obličeji měl zraněný výraz. Členové řádu pomohli bezmocným chlapcům vstát a přemístili se s nimi na druhý štáb, který zůstal prozatím v utajení…
by Arival
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Samantha Samantha | Web | 2. dubna 2008 v 20:13 | Reagovat

Ahojky! Píšeš nádherně, jestli je tohle doopravdy tvoje prvotina, pak jsi naprosto skvělá! Pokračuj rychle, nemůžu se dočkat!=) Mám obrovskou radost, že se objevil nový autor povídek s párem SS/HG...Moc jsi mě potěšila=) Těším se na další pokráčko!=)

2 Morgana Morgana | 11. dubna 2008 v 21:25 | Reagovat

Příběhy SS/HG mám nejraději, na to že začínáš, píšeš opravdu pěkně. Jen bych asi vyměnila tu kletbu Crucio, za nějakou "omračující". Přece jen je to neprominutelná kletba a měla by se používat jen nezbytně, tady mi to nezbytné opravdu nepřipadalo. Veliká pochvala za obrázky SS/HG, jsou opravdu nádherné. Těším se na pokráčko povídky i na nové obrázky :-))

3 asperia asperia | Web | 19. dubna 2008 v 12:08 | Reagovat

obrázky jsou fakt moc pěkné :-)))

4 Polgara Polgara | Web | 18. července 2008 v 14:58 | Reagovat

Přidávám se k ostatním komentujícím, tento pár je taky mým nejoblíbenějším.

Dávej si pozor, když píšeš o Řádu, většinou tam máš malé. Pokud píšeš Fénixův řád, tak tam malé ř je, ale jakmile píšeš jenom Řád, je tam velké písmeno

5 Haiky Haiky | Web | 26. srpna 2010 v 22:49 | Reagovat

Vypadá to dobře :) předpokládám,že jeden z těch smrtijedů je náš Severus?

A jedinou výtku mám k tomu Crucio,nevím k Hermioně mi to nějak nesedí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama