Nebezpečné hry

7. května 2008 v 22:06 |  ► Nebezpečné hry
Vím, že jsem slíbila kapitolu Uvězněných, ale snad ode mě jako kompenzaci přijmete tuhle jednorázovku. Je to trochu na odlehčení, trochu na zasmání, jak pro koho… Když jsem to dopsala, usoudila jsem, že jsem se stoprocentně zbláznila :)

Levandule Brownová, pěkná blondýnka, se procházela po bradavických pozemcích. Hledala jednu osobu a tušila, kde by ji mohla najít. Nedaleko jezera, pod košatými stromy seděla Hermiona Grangerová. Je tu pěkně schovaná, říkala si. Větve stromů stínily toto místo a paprsky prosvítající skrz listí příjemně hřály po tváři.
,,Ahoj" pozdravila Hermionu a přisedla si k ní na lavičku. Ta se na ni nechápavě podívala.
,,Ahoj, Levandule." Řekla trochu překvapená Hermiona. ,,Něco potřebuješ?" zeptala se. Levandule ji sjela kritickým pohledem, který nakonec sjel až na horu knih, které se kolem Hermiony válely.
,,Ty se učíš? Když je tak pěkně?" zeptala se.
,,Ha, ha. Jako kdybys nevěděla, že mi na tom zaprvé nic nevadí a zadruhé, že mě to baví a navíc," odsekla Hermiona ,,Tohle je místo přímo stvořené pro čtení. Měla by si to taky někdy zkusit."
,,Ale já čtu!" nenechala ji Levandule na omylu.
,,Časopisy se nepočítají. I když můžou někdy být příjemně oddychové, není to to samé." Kroutila Hermiona hlavou.
,,Hm, tak co to máš?" pokračovala. Hermiona si ji prohlédla od hlavy k patě a až po chvilce nechápavého pátravého pohledu ji nechala do své knihy nahlédnout. Ukázala ji novou knížku o lektvarech pro samouky, která byla na trhu zbrusu nová. Byla o to více překvapená, když se Levandule ještě nadšeněji ke knížce naklonila. Vytrhla jí knihu z ruky a zalistovala na obsah. Oči ji zvesela kmitaly po stránce a ukazováčkem si našla číslo stránky o náročných lektvarech. Hermionu její velice zvláštní chování vyděsilo.
,,Jsi v pořádku, Levandule?" optala se své spolužačky opatrně na zdraví. Neodpověděla ji, až když do ní lehce strčila, odtrhla se od knížky.
,,Jé, promiň Hermiono, začetla jsem se."
,,Vidím…"
,,Na co ses ptala?"
,,Ale to nic," řekla Hermiona, znovu si ji zkoumavě prohlédla, něco tu nesedělo, ale nemohla přijít na to co. Ten její nenadálý zájem o lektvary se nedal ničím vysvětlit. ,,Já jen, jsem tak zvědavá, co tě na té učebnici tolik nadchlo?" Levandule rychle otočila několika stránkami na konec knihy a zapíchla prst do nějakého nadpisu. Hermiona se na něj podívala.
,,Lektvarový mág, soutěž pro odvážné?" nechápavě přečetla. Levandule protočila oči.
,,No přece! Mohla by jsi se přihlásit!" řekla stoprocentně přesvědčeně.
,,Ale jdi… na to nemám. A vůbec, jak jsi o té soutěži věděla?" Levandule pouze pokrčila rameny a další iniciativu pokračovat v tématu už neměla, vrátila ji knížku zpátky a jen tak se dívala, jak se Hermiona začetla do článku. Přihlouple se při tom usmívala až to Hermionu přestalo bavit a trochu netrpělivě se zeptala: ,,Co se děje?"
,,Nic, nic, jen že tě to zaujalo, že? Usmála se.
,,Hm, docela." A usmála se taky ,,Ale to už je jedno, vidíš, tady: přihlášky by se měly podat do dneška. To by už stejně nešlo." Levandule smutně pokrčila rameny.
,,Ale ráda bys to zkusila, viď?"
,,Možná."
,,Brownová!" přes louku k nim běžela Parvati a křičela, když doběhla k lavičce, udýchaně se opřela o kolena a funěla.
,,Parvati?" zeptala se trochu přiškrceně Levandule.
,,Hledám tě skoro celé odpoledne. Kde jsi byla? Po obědě jsi zmizela… Ve společence mi řekli, že Hermionu najdu někde v zahradě, tak jsem si řekla, že tu jsi možná s ní."
,,Hm, jo, jo… Víš, procházela jsem se a pak tu našla Hermionu. Tak si sedni, pokecáme." Na to se Parvati uvelebila naproti lavičce do trávy a začala jim nadšeně vyprávět, co se ji stalo na obědě, s kým se srazila na chodbě, koho viděla brečet v koupelně, co zase vyvedl Protiva, jak ji neoprávněně seřval školník…
Když domluvila, navrhla, že by si společně mohly zahrát, jako takové zpestření, nějakou hru. Hru na otázky a fanty. Hermiona po delším přemlouvání s Parvatiny strany, souhlasí. Po pár lehčích úvodních otázkách se hra omezí pouze na holčičí téma: kluci.
,,Tak, Parvati, kdo se ti za školy líbí nejvíc?" Zeptala se Hermiona. Parvati se začala culit a pak s červenými tvářemi odpověděla: ,,Michael s Havraspáru, je moc roztomilý, ale nejhezčí kluk, kterého jsem kdy poznala, byl Wood, víte, kapitán famfrpálu. To je taková škoda, že už tu není!" zahihňala se. ,,Tak a teď já! Levandule! Viděla jsi už nějakého kluka nahého?" Naprosto šokovaná Levandule odpoví záporně, ale dodá, že jenom ne na živo, čemuž se Parvati zasměje.
,,S kým jsi se poprvé líbala?" zeptala se Levandule Hermiony. Parvati ji hned napomenula, na co se to prý ptá! Vždyť to je jasný!
,,No s Viktorem, přece." řekla Hermiona a nechápavě kývala hlavou. Holky se u toho náramně baví a po chvíli přitvrdí.
,,Který učitel by podle tebe stál za hřích?" zeptala se Hermiona Parvati a společně vybuchly smíchy. Hermiona připomene, že jediný svobodný je Snape. Další výbuch smíchu.
,,Líbí se ti Snape, Levandule?" Ta připouští, že není nejhorší.
,,A tobě, Hermiono?"
,,Cože? Stejná otázka? No tak…" Hermiona se zamyslí, zakrátko zrudne, jak rak.
,,Vážně?" optá se pro jistotu Parvati.
,,Á, dávám fant!" prohlásí Hermiona.
,,Ale no tak, dyť je to jedno, když tu nejsou kluci, ty fanty jsem nemyslela tak vážně." Zasmála se. ,,Ale když nechceš odpovědět…" Hermiona si přetáhla tričko přes hlavu a odložila ho vedle sebe na lavičku.
,,Stejně je teplo." Řekla Herm jen tak v podprsence.
Parvati to strašně baví, a tak se ve Snapeovi šťourá dál. Prý by vážně nemusel být tak špatný.
,,Má krásné oči." Usoudila Hermiona ,,a sexy hlas." Parvati nadšeně souhlasila. Hermiona přikývla a řekla, že ještě ke všemu je moc chytrý. To Parvati jen odmáchla rukou. Obě dívky se divily, že Levandule nic neříká. Zdála se jim stejně celá nějak divně zamlklá, teda o mnoho tišší než obvykle. Levandule po chvilce utrousí, že je ale o skoro dvacet let starší!
,,To ale přece vůbec nevadí. Teda mě by to vůbec nevadilo." Usmála se Hermiona. ,,Naopak, věk mu přidává na charakteru." Levanduli ďábelsky zajiskřilo v očích.
,,Tak vidíš." Odpověděly ji svorně Hermiona s Parvati. Potom se Hermiona zasněně rozhlédla po krajině a očima vyhledala okna od sklepení hradu. Řekla: ,, Tak nevím, jak vy, ale nějako se na zítřejší hodinu lektvarů těším o něco víc..."
Ani si neuvědomily, že si povídají tak dlouho, venku se už trochu ochladilo, a tak hru pomalu ukončily.
***
Levandule Brownová kráčí směrem do sklepení, tvář ji rozjasňuje blažený usměv. Jde odhodlaným dlouhým krokem ke Snapeovu kabinetu. Zrychlí krok, ani nezaklepe, rovnou otevře dveře…
Rozhlédne se, ale nikdo nikde. Prázdnou místnost osvětluje pouze pár dohořívajících svící. Stále se usmívající se opře o stůl a prsty přejede po jeho desce. Pak přejde ke stěně s policemi. Přesně ví, kde to najít. Vybere si dva flakónky čiré tekutiny. Oba lektvary vypije až do dna, oba NEUTRALIZAČNÍ - na mnoholičný lektvar a změnu hlasu…
***
,,Grangerová! Zůstaňte tu po hodině." Přikázal Snape.
Když se zazvonilo na konec vyučování, přešla Hermiona opatrně ke katedře.
,,Ano, pane?"
,,Grangerová, přihlásil jsem vás do jedné soutěže. Z té bandy tupců vaší koleje máte nejuspokojivější výsledky, a tak jsem s profesorkou McGonagallovou usoudil, že na ni pojedete vy…."
by Arival
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Samantha Samantha | Web | 8. května 2008 v 11:24 | Reagovat

Ahojky...jsem nějaká natvrdlá, moc jsem nepochopila ten konec s mnoholičným lektvarem

=(...pls vysvětlila bys mi to?=)

2 Arival Arival | 8. května 2008 v 13:12 | Reagovat

Nj, nejseš netvrdlá, asi tu povídku SMAŽU, je to hrůza :-D

Mělo to být tak, že se Snape přeměnil v Levanduli a vyzvídal… a že holky neudržely jazyk za zuby… (já vím, že neumím psát a pak to taky takhle vypadá:-D)

3 Lorraine Lorraine | Web | 8. května 2008 v 17:38 | Reagovat

Zajímavé, přiznám se, že mně to nenapadlo...vtipné, i když myslím, že Snape by toto neudělal :-)

4 Mary Mary | 8. května 2008 v 18:00 | Reagovat

Tu povídku určitě nemaž, ten námět je docela vtipnej a neokoukanej :-))

5 Samantha Samantha | Web | 8. května 2008 v 19:08 | Reagovat

Vždyť je to pěkný, nemaž to, byla by to škoda!=)... Já mam totiž horečku, tak sem to možná nepobrala i proto=) A námět opravdu...překvapující!=)))... A propo, už máš nějakou kapitolku Uvězněných? -psí oči-

6 Iv Iv | 8. května 2008 v 19:56 | Reagovat

ten závěr je dobrej já to pochopila hned, jen nevím proč to udělal asi kvůli té soutěži. ale rozhodni ji nemaž

7 Babu Babu | Web | 10. května 2008 v 19:06 | Reagovat

Mě to ťuklo hned na začátku, ale povídka je doopravdy skvělá. ;)) Nemazat!!!

8 Arival Arival | 11. května 2008 v 1:53 | Reagovat

Tak ok, nesmažu :)

O Zapovězených vím... jen bude třeba si trošku počkat :-D Ne moc, ne málo... Ale určitě budou!

Takže ještě moc děkuji za komentáře a ahojky!

9 dzudzik dzudzik | 4. června 2008 v 18:25 | Reagovat

Tak to teda nemaž. Ta je super :-D

10 Lucik Lucik | 13. června 2008 v 15:08 | Reagovat

Hele nechtěla by si ztoho udělat kapitolovku??? Nebylo by to špatný a myslím že nápadů jak dál by bylo hodně, co ty na to??

11 Arival Arival | 24. června 2008 v 22:46 | Reagovat

Lucik: To nevím. možná se k tomu vrátím, ale spíš dokončím Uvězněný. Já prostě z tohohle nemám dobrý pocit takže by to šlo stěžka ;)

12 Jitka Jitka | 5. října 2008 v 14:18 | Reagovat

Prně jsem si myslela, že se nám Levandule zamilovala a proto se zajímá o lektvary, ale potom co jsem zjistila pravdu mi ta povídka připadá geniální. Má to vtip. Jen si říkám jestli by si nevybral někoho jiného než blondýnu :-)

13 Arival Arival | E-mail | 6. října 2008 v 18:05 | Reagovat

Jitko: Severus chtěl někoho z jejího blízkého okolí a jestli si měl vybrat mezi Levandulí a třeba Harrym... Toho by určitě nezkousl ;) Jinak moc děkuji, jsem ráda (překvapena), že se povídka líbí :-D

14 Kris Kris | Web | 8. ledna 2009 v 12:30 | Reagovat

No tedáááá. Pěkný.

15 Tereza Tereza | 17. února 2009 v 10:58 | Reagovat

Mě to taky došlo. Je to dost originální nápad a přikláním se k názoru, abys pokračovala. Třeba až dopíšeš uvězněni. :-D

16 Beltrix Beltrix | Web | 27. února 2009 v 21:44 | Reagovat

Je to pěkný. Určitě to nemaž, protože by jinak svět FF byl o krásnou povídku chudší. Zajímavej originální nápad.

17 doxii doxii | Web | 19. dubna 2009 v 20:10 | Reagovat

teda...jak se Levandule začetla do knížky s lektvarama...říkala sem si, to je nějaký divný a mysl mi cukala ke Snapeovi....je to hodně legrační...nemáš v plánu napsat ještě něco ve smyslu "Hermiona na soutěži"

18 soraki soraki | 29. dubna 2009 v 13:19 | Reagovat

docela vtipné :-D
a že si Sev vybral zrovna Levanduli :-D

19 tink7 tink7 | 4. května 2009 v 15:40 | Reagovat

napadlo mě to hned na začátku, že by to mohl být SS :) už jen jak se zajímal o tu soutěž .. zajímavá povídka, nemaž ji;) ...........a napiš prosím pokračování uvězněni, prosím?? bez dalšího dílu nepřežiju!! :D

20 tink7 tink7 | 4. května 2009 v 15:42 | Reagovat

taky bych chtěla znát pokačování, prosííím :) smutně koukám, prstíčkem hrabu a to určitě nejsem jediná :)

21 00elis00 00elis00 | 15. května 2009 v 21:42 | Reagovat

pokráčko, pokráčko, pokráčko... fakt super :D:D

22 Dorea Dorea | Web | 17. července 2009 v 21:34 | Reagovat

no mně teda konec došel... pěkné

23 gigi... gigi... | 18. listopadu 2009 v 18:04 | Reagovat

Mě se to moc líbí... má to dobrý nápad... došlo mi to jakmile se dastal(a) do kabinetu a utvrdila jsem se, když řekl ať počká po hodině... rozhodně nemazat, ale spíše vymyslet pokráčko... např. mě hned trklo, že na tu soutěž pojede s ní jako dohled a tam by se mohli bez Brumly za zadkem k sobě rozhoupat...   :-D

24 Lensha Lensha | 24. listopadu 2009 v 21:27 | Reagovat

super povidka a prisla jsem na to sama :-)

25 Gringer Gringer | Web | 6. března 2010 v 13:58 | Reagovat

Hej... Já to náhodou pochopila, je to geniální :) akorát si neumim představit Snapea jak říká, tyhle otázky :D:D:D

26 Gringer Gringer | Web | 6. března 2010 v 14:01 | Reagovat

jinak.. uhm souhlasím s gigi ;)

27 Luna Luna | 28. září 2010 v 22:19 | Reagovat

Arival doufám že s touto povídkou budeš pokračovat, myšlenka je úžasná a vtipná, moc mě zaujala. Byl by hřích ji zatratit. Moc se mi líbil Severus :-) to byl ďábelský nápad. :-)

28 Keiko.kei Keiko.kei | 2. dubna 2011 v 21:59 | Reagovat

Musím říct, že jsem Severuse podezřívala už tak od poloviny - takže konec mě vůbec nepřekvapil. Jinak super, uculovala jsem se jak blbeček. Musím říct, že by si to rozhodně zasloužilo pokračování...

29 Patronka Patronka | Web | 1. června 2012 v 20:48 | Reagovat

Musím říct, že totálně nesouhlasím se Samanthou... Podle mě je to dobrá povídka a bylo poznat, že to byl Snape.. Přiznám, že jsem ho podezřívala už od té hry, ale myslela jsem si, že je někde třeba schovaný nebo tak.. Hezky píšeš, poklona...

30 Emily Emily | Web | 12. června 2012 v 19:06 | Reagovat

tak sladké... já nepodezřívala vůbec, že je to Snape, asi jsem natvrdlá. celou dobu jsem si myslela, že by to mohla být nějaká skrytá stránka, kterou má Levandule.. jakože třeba neni tak povrchní.. haha :-D ale hrozně se ti povedlo, fakt super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama