13. Kapitola

6. srpna 2008 v 23:21 |  ► Uvězněni
Tak a je konečně tady. Dala mi pořádnou fušku mezi tím vším prázdninováním :) Čertík v hlavě mi pořád nadával, jak jsem na vás zlá až jsem ho s poslední tečkou u kapitoly vykopla ven. Extra dlouhý to zrovna není, ale aspoň jsem se snažila :)

Kapitola 13
Cítila, jak ji chladné ruce zvedají z postele. Nebylo to žádné jemné objetí v náruči. Smrtijed si ten dotyk užíval po svém…
Nejdříve jí zaryl prst do krku. ,,Necítím skoro žádný tep, Draco. Ty jsi ji tedy musel zřídit." Zasmál se. Potom ji druhou rukou přejel po stehně. ,,A pěkně sis to užíval, koukám!" Prsty narazil na jednu z mnoha děr v kalhotách a dotknul se její holé kůže, teplota jí již stoupla. ,,Hmm, je nějaká rozvášněná. Dneska s ní už nic nebude." Postěžoval si.
,,Hele, Yaxley, nevykecávej se mi tady, nemám na tebe náladu. Odnes ji zpátky do tý kobky a postarej se, ať vydrží do příštího týdne naživu! Víš, co důležitého s ní máme v plánu!" zarazil ho Draco v prozkoumávání Hermionina těla.
,,Jo, jistěže vím," uchechtl se ,,a docela ti to závidím."
,,Tak už ji konečně odneseš?! Nebo snad potřebuješ doprovodit?!"
,,Na mě takhle nebudeš křičet! Kdo si myslíš, že jsi?!" rozzuřil se Yaxley a ošklivě překroutil Hermioně zápěstí. Byla však až moc omráčená lektvarem, aby se jím pokusila vykroutit ze sevření. Pouze neslyšně zasténala.
,,Jsem syn pána tohohle domu, který ti mimochodem dělá docela slušnou ochranu před Bystrozory! Být tebou," odmlčel se Draco a zhnuseně se na Yaxleyho zadíval ,,tak si dávám pozor na pusu, protože otec tě může kdykoli vykopnout a s tvými schopnostmi by ses Bystrozorům mohl rovnou vzdát!"
Yaxleyho temně modré panenky nebezpečně zajiskřily, ale až moc dobře si uvědomoval, že Draco má pravdu. Tvrdý stisk, jímž svíral Hermionino tělo, povolil a s prudkým pohybem do strany a těžkými kroky zamířil ke dveřím. Dracovy naštvaně přivřené oči ho bedlivě pozorovaly dokud za ním nebouchl zámek.
Ani trochu mu nedůvěřoval, ale uvědomoval si, jaké trumfy na něho může použít a byly to dobré zbraně. Věděl, že vystrašit ho a trochu mu vyhrožovat s jistotou zabere. Hlupák Yaxley nebyl…
Proto právě teď s největší opatrností nesl Hermionino bezvládné tělo zpět do cely. Moc dobře si uvědomoval její zranění a kdyby mu zemřela v náručí, byl by víc než jen potrestán a vyhnán z domu. Tiše procházel dlouhou chodbou a mumlal si pod vousy…
,,Hajzlík malej, co si o sobě sakra myslí! Zatracenej prťavej rozmazlenej fracek!"
,,Á! Dobrej Yaxley." Pozdravil ho Smrtijed, stojící pod schodištěm.
,,Hmm, dobrej." Zavrčel na něj Yaxley. Zrychlil krok a schodiště společně s Hermionou sešel až překvapivě lehce.
,,Počkej! Kam ji neseš? Takový masíííčko…"
,,Dej pokoj, Marcnaire, mám rozkazy" a odstrčil jeho ruce z dívčin ramen. Smrtijed nespokojeně zasyčel a zmizel v jedné z mnoho místností, k nímž vedly dveře podél celé vstupní síně.
Yaxley už nestál o další podobná setkání a s rychlostí míjel tázavé pohledy otravných Smrtijedů, Konečně došel do sklepení a mohl Hermionu položit na zem. Promnul si ruce a kopl do spícího hlídače.
,,Hej!" okřikl ho a svalnatý zarostlý hlídač se s vrčením probudil.
,,Co se děje?!"
,,Co by se dělo. Okamžitě odemkni! To je to jediný, co se po tobě chce, tak si pohni!"
Hlídač se z těžkostí zvedl ze židle a na boku nahmatal svazek klíčů.
Hermiona teď zbystřila. Yaxley počítal s tím, že je oslabená a moc ji nehlídal. Stál opodál a s netrpělivostí probodával toho hromotluka pohledem.
Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest. Je to ten šestý klíč…
Hlídač zasunul klíč do visacího zámku na masivních dveřích od jejich cely. Vytáhl z pláště hůlku, zamumlal kouzlo a klíč v dírce se rozzářil zeleným světlem. Zámek cvakl a za dveřmi se ozval šramot.
,,Odstup od dveří, Snape!" zavrčel hlídač. Mávl hůlkou a dveře se otevřely.
U protější stěny stál Snape a nenávistně si ho prohlížel, jakmile ale jeho pohled sklouzl z hlídače a Yaxleyho na Hermionino tělo, zaplál v jeho očích víc než vztek. Yaxley už nechtěl čekat ani o vteřinu déle, namířil na Hermionu a kouzlem ji vznesl do vzduchu. Visela teď půl metru nad chladnou kamennou podlahou zcela nehybně.
Pak už jen následoval prudký švih hůlkou a Yaxley ji prohodil přes práh do cely. Snape se okamžitě vrhl na kolena k Hermioně. Zděšeně jí prohmatal zápěstí. Byla tak horká! Musela mít minimálně čtyřicet stupňů.
,,Hermiono…" slyšela jeho zašeptání. Palcem jí přejel po tepně, strnul strachy, když nenahmatal žádný puls. Rychle to zkusil na krku. Jeho vlastní tep zrychlil naléhavostí, kapka potu stékala po čele a rozklepaly se mu ruce. Když mu pod prsty slabě pulsovala žíla, oddechl si.
,,Díky bohu." Stále ale věděl, že je to velice vážné. Vzal její tvář do dlaní a pohladil ji po vlasech…
,,Och! Jak dojemné!" prohlásil Yaxley, který doposud nepřetržitě sledoval jakýkoli Snapeův pohyb. ,,Měl by ses o ni postarat, Snape. Myslím, že umírá." Odsekl posměšně.
To Snapea vyburcovalo k okamžitému útoku. Rozběhl se ke dveřím, ale, jak se zdálo, Yaxley to očekával. Měl připravenou hůlku, stačil s ní mávnout a zabouchl přes Snapem dveře. Severus do nich vrazil tvrdě pěstí a ozvala se dutá rána.
,,Ty parchante! Já tě dostanu! Slyšíš! Já tě dostanu!"
Když ho viděla, tak nějak ji to zahřálo na duši. Bodlo ji však u srdce, že právě kvůli ní se tak rozčiluje… možná trápí… To si nepřála.
,,Pane…profesore." Hlesla slabým hlasem. Sama sebe skoro neslyšela. V tu chvíli Snape přestal bušit zuřivě do dveří a rychle na ni pohlédl. Skokem klečel u ní a podpíral jí hlavu.
,,Tiše…Hermiono. To bude dobré. Jsou to jen povrchová zranění." Pokoušel se ji utěšit. Nemohla se mu dívat do obličeje. Měl o ni strach a jí při tom nic není. Bolest necítila, jen tělo reagovalo na lektvar přesně tak, jak ji Draco řekl.
,,Máte jen horečku." Pokračoval dál Snape. Ani zvýšenou teplotu necítila…
,,Ne… Draco…" nezmohla se na další slova. Omámení těla zabíralo a nedovolovalo ji nabrat sílu.
,,Už ti neublíží." Odvětil klidně Snape a pohladil ji hřbetem ruky po tváři. Bylo to tak uklidňující, hezké… už mu nechtěla nic rozmlouvat a vysvětlovat. Toužila jenom po jeho doteku. Naposledy se podívala do těch temných očí a zavřela oči.
Ona mu spokojeně usnula v náručí. On ji zděšeně sledoval, jak upadla do bezvědomí…
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sevca sevca | E-mail | 7. srpna 2008 v 10:15 | Reagovat

wow ..hej musíš okamžitě pokračovat v pokračování...tohle je strašně nádherná kapitola...prosíííííííííím at to netrvá dlouho prosííííííííííím.

2 Polgara Polgara | Web | 7. srpna 2008 v 12:59 | Reagovat

Pěkné, vskutku velmi pěkné. Už se těším až konečně utečou a doufejme, že to nebudeš už protahovat

3 KAČULÍÍÍÍÍÍÍÍÍK KAČULÍÍÍÍÍÍÍÍÍK | 7. srpna 2008 v 13:19 | Reagovat

To je úžasný,krásně napsaný a ....no prostě Nádhera.

Já o prázdninách nevymyslím nic,ať se snažím jak se snažím nemám nápady.

Hrůza,když je nejvíc času nic nikoho nenapadá a pak...začne škola a nápadů je fůra,ale zas není ten čas. :o(

Jo a tahle kapitola mi fatk zlepšila nádadu na 100%

Děkuju a honem další pokračování...hrozně se těším. :o)

4 Babu Babu | 7. srpna 2008 v 19:40 | Reagovat

Tak jsem neodolala, vyzebrala penizky a precetla kapitolu. A musim uznat, ze to za to stalo. ;}

5 Káťa Káťa | Web | 7. srpna 2008 v 20:54 | Reagovat

Ty jo,fatk hezký.

Přečetla jsem to jedním dechem.

6 Arival Arival | 8. srpna 2008 v 11:32 | Reagovat

sevca: děkuji...děkuji... :) pokračování už mám promyšlené a tak nějak ho dávám dohromady... Před touhle kapitolou jsem měla pořádný okno, ale blýská se na lepší časy :)

Polgara: ano už to nehodlám protahovat a útěk se určitě chystá... Dracovi i Hermioně zbývá přeci jen týden!!!

Kačulík: to je ironie všech autorů :-D a jinak taky děkuji za milý komentář

Babu: Ty jsi vlastně na té dovolené? Viď? To mě těší, že povídky lákají i lidi v zahraničí :D

Káťa: Moc děkuji. Škoda jen, že to taky nenapíšu jedních dechem, abych mohla dělat radost častěji ;)

Tak lidičky, komentujte, kritizujte...jsem vám za to moc vděčná... ahoj

7 Aishulka Markétka Stará Aishulka Markétka Stará | 7. května 2010 v 22:04 | Reagovat

Moc krásnej obrázek i tento příběh :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama