Kapitola druhá

29. prosince 2008 v 23:19 |  ► Poslední trest
Záchrana na poslední chvíli

Obhlížel chodby jako pokaždé, ale věděl, že nikoho nenachytá. Ti malí skrčci byli až příliš vystrašení, než aby podnikali malé noční výlety a ti starší už měli dost rozumu na to, aby věděli, že teď se riskovat nevyplácí. Smrtijedi ovládli školu, vyučovali černou magii a když měli studenti trochu drzé otázky, jednoduše je zavřeli na pár dní do sklepení nebo na ně seslali cruciatus. Severus se musel ušklíbnout, když si uvědomil, že je vlastně ten nejmírnější profesor v Bradavicích. Byl ředitel, Voldemort mu chtěl udělat "radost". Brumbál se teď usídlil s Řádem na ústředí a jednou týdně tam Severus chodil podávat zprávy. Lépe řečeno - jednou týdně si přišel vyslechnout hysterický řev Molly Weasleyové, protože její nejmladší děti byli stále ve škole a bála se o ně. Alespoň se tam mohl navážet do Pottera, který se na veřejnosti nemohl ani objevit. Dopadl stejně jako jeho kmotr.

Každý večer se procházel po hradě, aby si trochu pročistil hlavu. Zamířil k astronomické věži, kde trávil nejvíce času. Když ale dnes vyšel až nahoru a jeho mozek konečně vstřebal to, co viděl, s jistotou věděl, že dnešní noc si neodpočine. Okamžitě vystřelil dopředu směrem k cimbuří, na jejímž okraji stála drobná postava zahalená kapucí, rozepjala ruce a on viděl jak se pomalu naklání a padá. Na poslední chvíli ji objal kolem pasu a strhl zpátky dozadu. Dívka vykřikla, když ji zachytily jeho ruce a společně spadli na zem. Leželi vedle sebe a Severus ji stále pevně držel. Dívka se zmítala a začala křičet.
,,Ne!!! Prosím!" Pokoušela se vymanit z jeho sevření, ale proti mužské síle neměla šanci.
,,Ne!" žadonila dál.
,,Okamžitě přestaň!" zařval ji do ucha. Vtom dívka zmlkla. Poznala jeho hlas, ale nevěřila, nechápala, proč ji zachránil. Když Severus poznal, že se uklidnila, pustil ji a posadil se. Byla tma, dívka měla přes hlavu nataženou kapuci a do obličeje ji neviděl. Slyšel, když začala plakat.
,,Sakra." Zaklel si spíš jen pro sebe. Naklonil se nad ní a stáhl ji kapuci.
,,Grangerová?" ujisťoval se. Bylo to určitě ona, ale byla pořádně zřízená. Z nosu ji odkapávala krev, spodní ret byl natržený a pod pravým okem měla malou čerstvou jizvu.
,,Proboha, co jste si ksakru myslela, že tím docílíte?!" chytil ji za ramena a posadil ji. Hermiona se před ním krčila jako malá holka, bála se, že ji co nevidět uhodí nebo něco podobného. Byl to sice učitel, ale už se to stalo…
,,Já už takhle dál nemůžu." Vysoukala ze sebe. Rozklepala se. Sklopila hlavu a vlasy ji spadly do obličeje.
,,Grangerová, vzpamatujte se! Přece se nechcete zabít!!!"
,,Ale ano, chci! Už nemám sílu žít! Smrtijedi mě zabíjí každý den, ale nikdy to nedokončí! Udržují mě při životě jen abych… abych." Hlas se ji zlomil a její tělo sebou začalo nekontrolovatelně třást. Severus věděl, že některé "výchovné" prostředky Smrtijedů jakožto profesorů, jsou nepřiměřené, spíše příšerné, ale že by zašli až takhle daleko? Copak s nimi nemusel jako špeh každý týden přihlížet, jak nějakou ženu mučí a potom ji…
,,Myslel jsem si o vás, že jste ta nejsilnější žena, kterou znám, ale spáchat sebevraždu? Copak vám v životě nic nezbylo?" pokusil se ji uklidnit. Chytil ji za ruce a pevně je stiskl. Hermiona se mu s uslzenýma očima podívala do obličeje. Viděl v nich pouze zlobu a zoufalství.
,,Mě už nic nezbylo, pane profesore, ani kousek sebeúcty." Pronesla už klidně. Bylo to, jakoby si tím sama sobě vrazila facku. Dívala se na něho a proklínala ho. Byl jeden z nich.
,,Harry musel zmizet a Ron dělá, že mě nezná, už takhle je jeho rodina ve velkém nebezpečí. Nemám nikoho."
,,Copak vy někoho potřebujete? Vždy jste byla schopná poradit si sama a rozhodnout se bez cizí pomoci." Nevěděl odkud se mu ta slova berou, ale cítil, že jí pomohou a přesto - říkal pravdu.
,,Ale teď je to jiné. Voldemort chce, aby mudlovští žáci opustili školu, ale nepošle je domů, tím jsem si jistá." Rozplakala se ještě víc, přisunula se k Severusovi a její obličej se těsně dotýkal toho jeho.
,,Řeknětě, profesore, mám pravdu?"
Nejdřívě ji chtěl vyvrátit její myšlenky, ale věděl, že by ho prokoukla. Sledoval slzy valící se po jejím obličeji, strhané oblečení a zacuchané vlasy. Tahle dívka nepotřebovala další lži.
,,Chce je přinutit, aby se stali Smrtijedy nebo je zabije."
Chvíli vstřebávala příliš krutou odpověď, ale nepochybovala, že je to pravda, vše do sebe zapadávalo.
,,V tom případě to chci ukončit sama, prosím."
,,Nedovolím vám to."
Vysmekla se mu z ruky a vstala, okamžitě za ní vyskočil a chytil ji. Když ji zachytil, obrátila se k němu tváří v tvář.
,,Proč?" zašeptala. Sevřela záhyby na jeho plášti a i přes hutnou látku ucítil, jak se mu její nehty zaryly do kůže. Ztratila všechnu sílu a dopadla na tvrdou kamenitou dlažbu. Omdlela.

Ten, kdo je na dně, se nebojí pádu.

Bunyan John


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Samantha Samantha | 30. prosince 2008 v 0:21 | Reagovat

Ahoj, jsem pripojena z mob. A je to uzasny, diky za kapitolku a tesim se na dalsi.

2 ell ell | 30. prosince 2008 v 10:10 | Reagovat

Páni, to je kruťárna...a děsně napínavá! Šup sem s další kapčou:D

3 dzudzik dzudzik | 30. prosince 2008 v 10:42 | Reagovat

Sem si to teda chtěla přečíst až všechno naráz, ale...  Mno a dál? :-P

4 Clare Clare | 30. prosince 2008 v 10:53 | Reagovat

já nemám slov.. úplně jsi mě šokovala... je pěknýn a hlavně napínavý, už se těším na další :-)

5 Zala Zala | 30. prosince 2008 v 14:52 | Reagovat

staršně napínavý už se těšim na pokráčko!!!!

6 Arival Arival | 30. prosince 2008 v 15:22 | Reagovat

Líbí??? Tak ok, 10 komentářů a bude pokráčko ;)

Teď už víte, jak to začalo a jak to skončilo. Otázkou zůstavá proč?

7 wixie wixie | 30. prosince 2008 v 16:45 | Reagovat

teda Arival! ty ses rozjela:-D a ja nestiham zavírat pusu údivem a překvapením:-D takze další prosim;-)

8 bam bam | Web | 30. prosince 2008 v 16:48 | Reagovat

Sakra tolik pozitivní povídka takhle ke konci roku....ale je to hodně dobrý....

9 dzudzik dzudzik | 30. prosince 2008 v 19:52 | Reagovat

10?! Neblázni :-D Takhle napínat, to se dělá? ;-)

10 candy candy | 30. prosince 2008 v 20:28 | Reagovat

vov az teraz som to nasla a lutujem ze som vcera nezostala dostatocne dlho hore na to aby som si to hned precitala. skoda len ze to bude mat len 5 kapitola. :( pises tak kratke poviedky...mam radssej dlhsie kapitolovky ale na druhej strane to znamena ze znova prides s niecim novym. tesim sa.

11 Andreas Andreas | Web | 2. listopadu 2012 v 9:38 | Reagovat

Kde není pošetilců, není opravdové lásky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama