Stopy štěstí

18. prosince 2008 v 19:44 |  ► Stopy
Část 2.
STOPY ŠTĚSTÍ

,,Rone! Hermiono! Kde jste?" ozýval se Ginnyin hlas po domě na Grimmauldově náměstí. Venku hustě sněžilo, na zahradě stál pár sněhuláků a setmělou oblohu ozařoval měsíc. Za rozsvěcenými okny s vánočními světly byly vidět ozdobené stromečky. V domě číslo 12 se právě chystala večeře a poslední opozdilci právě sbíhali schody, aby ji stihli.

,,Už jdeme," odbil svou sestru Ron, kousek za ním scházela schody Hermiona. Na sobě měla červené šaty ke kolenům svázané na zádech malou mašlí. I když se zdálo, že jí něco trápí, usmívala se a moc jí to slušelo…
,,Co jste tam dělali?" vyjela na ně Ginny.
,,Pšssst! Chtěli jsme Harrymu zabalit dárek a teď, když na chvíli odešel nás voláš zase ty!"
,,Tak to pardon, pokusím se vám pomoct. Harryho už nějak zabavím, jasný?" Poplácala svého bratra po zádech a spiklenecky mrkla na Hermionu. Děvčata se objala a společně odešli do jídelny, kde už to nádherně vonělo. Hermiona se nadechla a chtě nechtě při tom musela slastně přivřít oči. Obdivovala kuchařské umění paní Weasleyové a s jistotou věděla, že její štědrovečerní večeře bude výtečná. Molly právě rozmisťovala talíře na stůl, na kterém již skoro nebylo žádné místo. Některé židle byly už obsazené. Harry seděl vedle Lupina a o něčem zábavném se spolu bavili, když si však všiml, že přišla Ginny, mávl na ni a ta si hned běžela sednou k němu na druhou stranu a zapojila se rozhovoru s Lupinem. Pan Weasley debatoval s Moodym, ale nesmáli se, pouze si přiťukli a zarytě pokračovali v hovoru dál.
Než se Hermiona stačila porozhlédnout, Ron si už sedal ke svým bratrům. Smutně zjistila, že už nikde není místo, a tak zůstala prkenně stát na místě.
,,Hermiono, zlatíčko, pojďte si sednout tady ke mně. Tedy pokud vám nevadí sedět se starým bláznem." Zavolal na ni Brumbál přes celou jídelnu. Vyčaroval po své pravici židli a odsunul ji, aby si mohla Hermiona pohodlněji přisednout.
,,Moc vám děkuji, pane řediteli." Přijala trochu nervózně.
,,Nemusíš vůbec děkovat! Kdo by vedle sebe nechtěl takovou půvabnou mladou dámu?" zamrkal na ni. Hermiona mu oplatila úsměv a za okamžik, když se usadila i paní Weasleyová vedle svého muže, zacinkal Brumbál lžící o číši a vstal.
,,Přátelé, jsem rád, že jsme se tu sešli v tak hojném počtu. S kým jiným bych si měl přát strávit Štědrý večer, než se svými přáteli a rodinou. Chci poděkovat Molly za skvělou večeři, která tak neuvěřitelně voní až sem a jsem si jist, že už na ni všichni máme velkou chuť, tak proč to protahovat a nepustit se do ní?" zatleskal a na stole se objevila hora jídla, skleničky se dolily vínem a rozhořely se všechny svíčky v místnosti. Nikdo z přítomných ani na okamžik neotálel a hned se chopil svých číší, pozvedli je a přiťukli si.
,,Veselé Vánoce!" popřáli si sborově…

Po večeři se všichni usadili v obývacím pokoji. Bylo zde příjemně teplo, polena v krbu tiše praskala a malí sklenění andělíčci rozvěšení na stromečku zpívali vánoční koledy. Harry, Hermiona, Ginny a Ron seděli na zemi před krbem a hráli Řachavého Petra. Fred s Georgem bavili otce novými kousky ze svého obchodu. Paní Weasleyová je z povzdálí sledovala přísným pohledem, ale i přesto se společně s nimi jejich povedeným kouzlům zasmála.
Lupin, Tonksonová, Moody a Brumbál seděli na pohovkách, popíjeli víno a spokojeně se mezi sebou bavili o chutné večeři, po které se jenom zaprášilo…
V okamžiku, kdy andělíčci dozpívali Have yourself a merry little Christmas a užuž se nadechovali k další koledě ozval se z chodby syčivý zvuk. Někdo otevřel hlavní dveře a vpustil dovnitř mrazivý vzduch, který dolehl až k nim.
Všichni sebou trochu polekaně trhli, když se na prahu objevil Severus Snape. Jeho černočerný plášť teď zdobil sníh, který se v horké místnosti rychle rozpouštěl. Ušklíbl se, když uviděl jejich překvapené pohledy.
,,Fajn, jste tu všichni." řekl mrazivě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KAČULÍÍÍÍÍÍÍÍÍK KAČULÍÍÍÍÍÍÍÍÍK | E-mail | Web | 18. prosince 2008 v 22:43 | Reagovat

WoW!Vážně hezký!Seš prostě dobrá!!! :oD

Balím celé hodiny a když už to mám nechce se mi spát...a tak jdu na svůj blog,pak na blog Kris...a pak na tvůj...no a co nevidím?Další Stopy!!!

Děkuju!!!!

P.S.:Krásný desing!!! :o)

2 wixie wixie | 18. prosince 2008 v 22:53 | Reagovat

tý jo. no to je bomba. a to rychlé dávkování:-D aby sis nás moc nerozmlsala:-D je to zatim vázne zajímavé a dobre, jsem zvědavá co se z toho vyklube:-D

3 fliping Caroline fliping Caroline | Web | 19. prosince 2008 v 8:34 | Reagovat

taky by mě zajímalo, jak to bude pokračovat. :)

4 ell ell | 19. prosince 2008 v 12:13 | Reagovat

Severus si teda umí vybrat okamžik, kdy někam vtrhne:D Moc pěkná kapitolka...a taky chválím nový vzhled stránek:)

5 Samantha Samantha | E-mail | Web | 19. prosince 2008 v 22:46 | Reagovat

Páni, po delší době jsem tu, už sem pomalu ztrácela naději a najednou toto!=) Krásný to tu máš, zahřálo mě to na mym zbytku srdíčka....

6 Jitka Jitka | 17. ledna 2009 v 22:07 | Reagovat

A vešel démon, sebral ze rtů smích, přinesl nečas, tlukot srdcí stich.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama