25. Kapitola

2. května 2009 v 23:33 | Arival |  ► Uvězněni
Kapitola 25
,,Prosím tě, proč jsi tu potmě, Jane?" nechápal Frank a rozsvítil v jejich ložnici.
,,Zhasníííí!" reagovala přehnaně jeho žena. Frank raději okamžitě zhasl a přistoupil zezadu ke své ženě. Objal ji kolem pasu a vdechl její vůni.
,,Podívej se, už je tam zase." Zašeptala Jane. Stála schovaná za závěsem, oblečená jen do svého županu po koupání.
,,Kdo?" zeptal se zmateně Frank a pokusil se zaostřit do tmy za domem. Jane trochu odhrnula závěs po straně okna a ukázala směrem k živému plotu na konci zahrady.
,,Támhle, vidíš?"

Nemohl uvěřit vlastním očím. Skutečně tam někdo stál. V dlouhém černém plášti, do obličeje mu neviděl, na to byla až moc velká tma. Jane znova zatáhla závěs a s povytaženým obočím se podívala na svého manžela.
,,Teď už mi věříš? Včera jsi říkal, že trpím halucinacemi a to jen proto, abys mě umlčel a mohl ses dívat na fotbal."
,,No jo, vím, omlouvám se."
,,Myslíš, že je to někdo z jejich světa?" zeptala se teď už trochu s obavami v hlase.
,,Možná… Říkáš, že jsi ho tu viděla včera i předevčírem?"
Jane přikývla.
,,Měl bych tam jít." Řekl rozhodně Frank.
,,Zbláznil ses?!"
,,A proč bych neměl? Tohle je můj dům. Nikdo nás nebude sledovat!"
,,Ale víš, že nás Hermiona upozornila, jak je to teď v jejich světě nebezpečné. Nechoď tam, miláčku."
Znovu odhrnula na pár centimetrů závěs stranou a nakoukla ven.
,,To je divné." Zašeptala po chvíli
,,Co?" zeptal se Frank a naklonil se k oknu také
,,Už tam není. Byl támhle, schovaný za tím plotem, teď tam nikoho nevidím. Ty jo?"
,,Ne, taky už ne." Kroutil hlavou
,,Mám z toho špatný pocit, Franku."
,,Neboj se, už nejspíš odešel. Půjdeme spát. Jestli se tam zítra ještě jednou ukáže, zavoláme policii a uvidíme s kým jsme měli tu čest. Hm? Co říkáš?" políbil ji na tvář ,,Jsem hrozně utahaný. Pokud se dneska kloudně nevyspím, nechci si ani představit, kolik zdravých zubů bych zítra svým pacientům vytrhal." Zasmál se a začal si rozestýlat postel.
,,Děláš jako by se ti to někdy stalo." Odvrátila Jane svoji pozornost od okna a zalehla do postele.
,,Netvrdím, že jsem se někdy nemohl sem tam o nějakou tu stoličku seknout, ale tak… znáš mě" natáhl se Frank k nočnímu stolku po jeho straně a nastavil budík.
,,Na šest?"zeptal se pro jistotu…
Ale než jeho žena stačila odpovědět, oknem v ložnici prolítla skrz sklo, které se roztříštilo na stovky střepů, ohnivá koule. Dopadla na koberec přesně před jejich postelí a ten okamžitě vzplál. Jane křičela, zatímco ji Frank tahal z postele.
,,Jane!!!" křičel
Frank se zděsil, když uslyšel další tříštění okna odněkud ze zdola. Pokoušel se dekou udusit hořící koberec, ale nedařilo se mu to. Vzdal to v okamžiku, kdy se hlavní vchodové dveře vyvrátily z pantů a hlasitě dopadly na prkennou podlahu v předsíni. Prohodil hořící deku oknem na zahradu, popadl svoji ženu za ruku a utíkali ke schodům.
,,Ach bože! Franku!" strhla ho Jane na podlahu, když se jim naskytl výhled do předsíně. Dovnitř právě vtrhli dva vysocí muži v černým pláštích… s hůlkami v ruce.
Franka víc než příchozí Smrtijedi vyděsil zděšený pohled jeho ženy, které se v očích odrážely plameny z jejich ložnice.
,,Pojď!" cukl s ní a vlekl chodbou těsně za sebou. Odevšad se ozývalo praskání ohně, tříštění jejich nábytku, jak dole ti dva řádili a co bylo nejhorší… chodbou se začal rychle šířit oxid uhelnatý. Jane se rozkašlala.
,,Tiše." Obrátil se na ní Frank s hrůzou v očích, že ji Smrtijedi uslyšeli. A bohužel měl pravdu…
,,Grangerovi!!!" rozezněl se hluboký hlas po jejich domě. ,,Před námi neutečete! My vás stejně dostaneme!"
Jane se zoufale rozhlížela po chodbě. Nebylo kam utéct. Uzavřený prostor rychle zaplnil kouř. Požární detektory začaly zběsile pípat, ale ani jednomu z nich se neulevilo. Hasiči tady nebyli nic platní.
,,Jane!" zatáhl ji Frank do koupelny, odkud by mohli oknem utéct ven na zahradu. Strčil ji honem dovnitř. Zabouchl za sebou dveře a když zamkl a otočil se zpět na svoji ženu, zděšením přestal dýchat.
Jane k sobě tiskl nějaký ozbrojený Smrtijed, levou rukou ji držel přes ramena a pravou ji zakrýval pusu. Prstem naznačil, ať jsou zticha.
Frank se nepohnul oni o píď. Jeho nohy ani ruce ho neposlouchaly.
,,Jane" šeptal…
Jeho ženě stékaly slzy po tváři…
Očima vyhledali jeden druhého…

*

,,Teď s ní nemůžeš mluvit, Alastore!" bránila svým tělem paní Weasleyová pokoj Hermiony.
,,Proč bych pro Merlina nemohl?" zavrčel na ni
,,Protože po dlouhý době v klidu usnula, snad chápeš, kolik si toho musela u Malfoyů vytrpět!"
,,Právě, že o tom nevím vůbec nic! Ta holka nám musí všechno vyklopit. Nelíbí se mi, že strávila tolik času se Snapem!"
,,Říkám ti, Alastore, že teď ji necháš spát. Večer si s ní klidně promluv, ale teď tě dovnitř prostě nepustím." Vzdorovala mu dál Molly. Nakonec se Moody otočil na podpatku a odkulhal pryč. Molly si spokojeně upravila zástěru a odešla zkontrolovat vařící se oběd.
Když Hermiona uslyšela vzdalující se kroky, úlevně si oddychla. Seděla opřená o dveře a skutečně se ji od srdce ulevilo. Už týden se vyhýbala společnosti Alastora Moodyho. Jenom on od ní chtěl slyšet neustále vysvětlování. Ostatní už ji nechali na pokoji. Jí samotné se v událostech posledních měsíců udělal takový zmatek, že už nebyla schopna podávat podrobné a hlavně přesvědčivé zprávy. Do všech těch hrůz nedokázala zakomponovat Severuse tak, aby z ní nevyšel jako Smrtijed tělem a myslí oddaný Voldemortovi a jako vrah. Unavovaly ji ty nepřetržité pochybující pohledy jejích přátel.
Nakonec to dopadlo tak, že se skoro na celé dny zamykala ve svém novém pokoji. Distancovala se jakékoli přítomnosti někoho z Řádu a raději se ponořila do četby jí ukradené knihy ze Severusova domu.
Stále hledala informace o viteálech a s každou další, ať už jakkoli bezvýznamnou informací, si byla jistá, že je k rozluštění Havraspárského tajemství o kousek blížeji. Byla si téměř jistá, kde na hradě by se mohl ukrývat ztracený Skřetí poklad. Podtrhla tučně kapitolu o Významných politických a mezinárodních událostech v Bradavicích, vložila mezi stránky záložku a udělala si pár poznámek do svého provizorního bloku.
Když někdo zničehonic zaklepal na dveře, urychleně zaklapla knihu a po zemi ji odsunula pod postel.
,,Kdo je tam?" optala se na oko rozespale.
,,Hermiono, to jsme my." Ozval se Ron
,,A je nám jasné, že nespíš." Dodal Harry
Hermiona odemkla dveře a pustila kluky dovnitř. Ti přelítli očima perfektně ustlanou postel a poznámkový blok ležící na podlaze.
,,Nechceš nám něco říct, Hermiono." Začal Harry
,,Zase jste se přišli vyptávat?" optala se unaveně
,,Jo, přišli a co je na tom?" rozčílil se Ron ,,Vrátíš se sem živá a zdravá a Merlin ví, že jsme za to rádi, ale to, že se nás snažíš přesvědčit o Snapeově nevině se ani jednomu z nás nelíbí, že jo, Harry?"
,,To fakt ne." Přitakal
,,Hele kluci, já slibuju, že se vás už nebudu pokoušet přesvědčovat. Stejně chápu, že to asi ani nemá cenu. Jen vás informuju o faktu, jak já to cítím."
,,Jak - cítíš!?"
,,Ach bože, Rone." Protřela si znaveně oči ,,Poznala jsem ho prostě - jinak. Nevím všechno, neptala jsem se, ale věřím mu." Nervózně popošla po místnosti a raději se posadila na postel ,,Věřím mu tak, že jsem s ním mluvila o viteálech."
V obraném gestu, ještě dřív než dokončila větu, objala před sebou polštář snažíc se zachránit si vlastní kůži. Jejich reakce přišly sice o něco později než čekala, ale nakonec přišly…
,,C-o-ž-e?!" vykřikli dvojhlasně ,,Hermiono, ty ses musela zbláznit!"
,,Uvažovala jsem zcela racionálně, Ronalde." Odsekla
,,Ale on může varovat Voldemorta!"
,,Tomu sám nevěříš, Harry."
,,Jak si můžeš být jistá, že už to neudělal?"
,,Protože byl pořád se mnou! Celou tu dobu!"
Na to si Harry s Ronem vyměnili pohledy, které Hermiona nemohla přehlédnout.
,,Jste trapný." Konstatovala. Vytáhla zpod postele tlustou knihu, mrskla ji Harrymu do náruče a oba dva než se stačili vzpamatovat stáli na chodbě před zamčenými dveřmi.
Teď bylo na čase, aby to byli oni, kdo pochopí… a kdo uvěří…

Večer na její dveře zaťukala paní Weasleyová a oznámila ji, že se podává pozdní večeře. Hermiona se převalila na posteli a držela se za břicho. Kručelo ji v břiše a ke všemu tomu cítila v krku podivnou úzkost. Snad kvůli té hádce z kluky nebo tím, že poslední hodiny zase přemýšlela pouze o jednom člověku, který tu teď nebyl a nebo to prostě bylo něčím jiným. Nemohla se zbavit pocitu, že JE něco špatně.
Odešla do koupelny, postavila se k umyvadlu a opřela se rukama o jeho hrany. Pohlédla na svůj odraz v zrcadle a očima sklouzla k vaně stojící těsně za ní a najednou se jí udělalo špatně. Jako by se znovu ocitla v koupelně v Severusově domě. Právě v tom okamžiku, když do ní vtrhla a jeho uviděla klečet na zemi s bolestným výrazem. Jak o něm může někdo tvrdit, že je to pouhý bastard bez citů?!
,,Hermiono! Vystydne ti polévka!"
,,Hned tam budu, paní Weasleyová!"
Opláchla si obličej studenou vodou, chtěla… potřebovala nechat tam všechny své pocity. Když za sebou zavřela dveře a otočila se, scházela schodiště s hrdě vztyčenou hlavou a s mírným úsměvem na tváři. Nemohla je nechat, aby v ní četli, jak v otevřené knize. Za ten týden pochopila… co oni nikdy nepochopí…
Stranila se, nosila masku…
A najednou jí bydlení s nimi přišlo o tolik lehčí…
Posadila se do rohu stolu. Ačkoli byla jídelna z poloviny prázdná a mohla si sednout blíže k ostatním, nechtěla se toho, svým způsoben soukromějšího, místa vzdát. Molly před ní postavila plný talíř jídla a jí se v tu chvíli udělalo opět špatně.
,,Hermiono, zlatíčko, nechutná ti snad?"
,,Ale ne… jen nemám takový hlad." Předstírala úsměv
,,Mamííí," zakřičel Ron přes celou místnost ,,Kde jsou ostatní? Mysleli jsme, že dnes má být schůze."
,,A taky ještě nejspíš bude. Ale asi později, než jsme čekali, Řád dostal tip a šli do akce."
,,Vážně?" podivil se Harry trochu rozčíleně ,,A proč nám o tom nikdo neřekl?"
,,Oni to zvládnout i bez vás, drahoušku." Pousmála se na něho. Harry ji úsměv rozhodně nevrátil, zamyšleně se otočil k Ronovi a pokračovali dál v konverzaci. Hermiona se pokusila do sebe vpravit alespoň pár lžic polévky, ale její žaludek znechuceně odporoval. Raději se pouze napila čaje a čekala až paní Weasleyová odejde z jídelny a bude moci nechat své talíře zmizet. Osud ji však nepřál.
Plameny v krbu zezelenaly a když se zvedly všechny saze do vzduchu, objevil se na jeho prahu Alastor a za ním Lupin. Oba dva bleskurychle přelítli všechny přítomné, v tom samém okamžiku se zarazily při pohledu na Hermionu.
,,Molly, oznam Brumbálovi, že se musíme všichni okamžitě sejít. Počítám tak do půl hodiny." Požádal ji Lupin, který jako první od Hermiony odvrátil oči. Molly se raději na nic nevyptávala, přikývla a pár kroky zmizela ve vedlejší místnosti. Moody a Lupin si znovu nabrali Letax do hrsti a hodili jej do ohně. Hermiona netrpělivě nastražila uši, chtíc zaslechnout, kam se ti dva chystají….
To, co uslyšela jí téměř zastavilo srdce…
,,Hermiono, co je ti?" zeptali se naráz Harry s Ronem. Hermiona se ohlédla, jestli se ještě Molly nevrátila, vyskočila ze židle, popadla prášek a v tu ránu byla pryč. Obvykle trvala cesta letaxem pár vteřin, ale teď se ji to zdálo jako věčnost. Míjela stovky krbů a sotva byla sto se nadechnout.
Když vypadla z krbu v neznámém domě, doufala, že se spletla, ale jakmile se podívala oknem ven a poznala okolí téhle londýnské čtvrti, jako by ji někdo vrazil kudlu do srdce. Z posledních sil se dostala až před dům do postranní uličky a tam se zhroutila k zemi.
,,Hermiono!!!!" všiml si jí Lupin a přiskočil k ní. Objal ji a snažil se ji zabránit dostat se dál, ale když se začala vzpírat, neudržel ji a vysmekla se mu z ruky. Utíkala známým směrem jako smyslů zbavená. Ačkoli bylo pozdě v noci, před ní stál dav lidí, kteří s hrůzou sledovali práci hasičů.
,,Néééééé!" vykřikla a zoufale se snažila dostat se blíže k domu jejích rodičů, který už teď byl spálený do základů. Když se pokusila přelézt ochranou pásku, zastavil ji nějaký hasič.
,,Sem nemůžete, slečno."
,,Ale jsou tam mí rodiče!!!!" křičela a nebrala ho na vědomí. Přelezla pásku a utíkala k domu, k tomu, co z něho zbylo. Zoufale se zastavila před těmi troskami a zhroutila se k zemi. V tu chvíli k ní doběhl Lupin, obrátil ji k sobě a pevně ji objal.
,,Neměla jsi tu být." zašeptal.
,,Kde jsou mí rodiče!!!!"
,,Je mi to líto, Hermiono, strašně moc." Tiskl k sobě její klepající se tělo. Sám byl vyřízený, když se to dozvěděl…
,,Proč???? Co se stalo!!!!" brečela.
,,Napadli je Smrtijedi, zapálili dům…"
Hermiona se kolem sebe rozhlédla… neslyšela vůbec nic. I když všude kolem pištěly sirény, vnímala jen takové podivné syčení a jinak hluboké ticho. Pohled ji padl na hasiče, kteří právě teď nakládali do auta dvě rakve. Jednoduché, černé…
Její srdce se sevřelo v ledu, její mysl odjela tím autem, její síla opustila každou část jejího těla a bolestný chlad jí obklopil ze všech stran. Oči se ji zalily slzami, když klesla k zemi a do rukou nabrala prach jejích vzpomínek, jejího života…

...
A ještě ke kapitole dostanete takový malý dárek…
Jinak opět ráda přivítám komentáře a poprvé (!) i nějakou tu teorii ;)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 bam bam | 3. května 2009 v 0:28 | Reagovat

Wow zase jedna drsnější kapitola....nemyslíš, že ta Herm dostává jednu ránu za druhou?? Nechtělo by to zase něco trošku pozitivnějšího?  Video je super....taky kásně ponuré:-)

2 candy candy | 3. května 2009 v 0:36 | Reagovat

no :D super kapca. :D dufam ze to v okne bol nejakym zazrakom sev. aj ked si neviem predstsavit akym :D hoci..jedine by to bol ten jeho spominany krok pred nimi pomocou znamenia :D ale... no ved uvidime. :D video bolo velmi pekne a lavne ten zaver si velmi pekne spombinovala. tesim sa na dalsiu kaptilu. vidim ze mena si nakoniec vybrala celkom pekne. ;)

3 Bebush Bebush | Web | 3. května 2009 v 8:15 | Reagovat

Ahooj táto poviedka sa mi veľmi páči. Hlavne to, že tam vystupuje môj obubený pár.Už sa teším na ďalšiu kaptolu.

4 Kris Kris | Web | 3. května 2009 v 9:51 | Reagovat

Tak jo, teorii? Tak jednu bych měla.
Kdopak by mohl být ten tajemný neznámý, který... se tam objevil? V domě jejích rodičů? Že by... Severus? A ty těla, to by mohli být smrtijedi.
No, ale je to jen teorie.
Jinak, jako vždy super kapitolka.
Napínavá, grády a i smutná... pokud je má teorie mylná.

5 schali schali | E-mail | Web | 3. května 2009 v 10:47 | Reagovat

super, jen doufám, že je třeba Severus zachránil ;) , už se těším na pokračování :))

6 JSark JSark | 3. května 2009 v 10:51 | Reagovat

Moja teória - bol to Severus (prečo inak by im naznačoval, aby boli ticho) a podarilo sa mu ich zachrániť. Zistil, čo sa plánuje podľa zvyšku svojho znamenia a samozrejme, Voldyho dobre pozná, takže ho napadlo, že pôjde po jej rodičoch. Dúfam. :-)
Video pekné, len mi tam chýbal Severus. Ale viem, nikdy vo filmoch nebol namaskovaný, takže sa ti tam nedal pichnúť. Škoda.

7 Babu Babu | Web | 3. května 2009 v 10:54 | Reagovat

Teorii? Hmm, napadá mě jen jedna - Arival je pěkná potvůrka, která si ráda hraje s čtenáři, kteří pak pláčou jak malí a neví, co pořádně napsat do komentářů. Takové zákeřnosti a nejhorší na tom je, že to jsou velmi pěkně napsané a vyloženě k sobě poutající zákeřnosti. ;)

8 Arival Arival | 3. května 2009 v 11:15 | Reagovat

Tak vaše teorie:
Nechtěla jsem ve vás vzbudit tenhle dojem... Severus není mistr intuice a já nezastávám pravidlo náhody - ve správnou chvíli na správném místě.
:D :D :D Znamení mu též nedokáže říct kde, kdy a co... :D
Ale stále přijímám vaše nápady :D
Babu: díky :D

9 Elinor.cit Elinor.cit | E-mail | Web | 3. května 2009 v 11:23 | Reagovat

Myslím si, že má Kris pravdu.Taky mě to hned napadlo.A Babu má pravdu s tou potvůrkou. :-D
A Arival...ty nás chceš jen zmást...aspoň doufám, ale i kdyby fakt umřeli...pořád to bude krásná kapitola plná emocí!

10 Evča Evča | 3. května 2009 v 13:10 | Reagovat

Krásné video a stejně krásná kapitola. Nejsem dobrá ve vymýšlení teorií, tak to radši přenechám ostatním a budu netrpělivě čekat na další kapitolu :)

11 jennja jennja | Web | 3. května 2009 v 14:47 | Reagovat

eh..? já taky doufala, že je to severus a že rodiče našel. Když nemůže chránit hermionu (jelikož je s řádem), tak ho mohlo napadnout, že by měl dávat pozor aspoň na dům jejich rodičů, jelikož se tam ona dřív nebo později bude chtít vrátit- a tudíž uvidí i ji. Krom jiného je mistr lektvarů, mnoholičný lektvar zvládne na koleni, Ar, řekni, že to není tak jednoduchý, jak se zdá, řekni, že její rodiče ještě nejsou mrtvý...
Ale krásně mi to vyšlo. předevčírem jsem tě začala číst...a dneska další kapitola, kéž by to šlo takhle pěkně i dál :)
*waiting for another chapter*

12 evi evi | Web | 3. května 2009 v 14:50 | Reagovat

Moc pěkné, chudák Hermiona, když přišla k tomu vypálenému domu... Taky pořád ještě doufám, že za tím živým plotem postával Severus a pak její rodiče zachránil, když tam vrazili Smrtijedi. Protože jestli v těch rakvích byli fakt oni, tak to je opravdu smutné :-(

13 Maus Maus | Web | 3. května 2009 v 14:51 | Reagovat

Moc krásné a to video páni Arival ty si čím dál lepší:) Co já bych dala za to, umět tak hezky psát jako ty:)

14 Mrzimor Mrzimor | E-mail | Web | 3. května 2009 v 15:15 | Reagovat

Bezvadný.A souhlasim s Maus

15 Dobby Dobby | Web | 3. května 2009 v 17:52 | Reagovat

Krásne pokračovanie. Pokiaľ mám povedať, že kto bol ten záhadný Smrťožrút, ktorý im pomohol, tak tiež som si myslela, že je to Severus. No potom ma napadol úplne niekto iný. Myslím si, že to bol Draco. On musel mať tiež informácie o tom, čo sa chystá a tiež im predsa pomohol pri úteku, takže si musel byť vedomý toho, že po Grangerovcoch pôjdu hneď po ich útoku. :-) Samozrejme, že tie telá bolo naozaj smrťožrútske.
No dosť bolo dohadov. AJ tak tak som zvedavá na tvoje pokračovanie, takže dúfam, že príde čoskoro.

16 Vendik Vendik | 3. května 2009 v 19:31 | Reagovat

super kapitolka, ať už jde za Sevim :D

17 wixie wixie | 3. května 2009 v 19:46 | Reagovat

Ari, to byla neuvěřitelná kapitola. Dostal mě už ten samotný útok, protože jsem se s tím vlastně snad ještě v žádné povídce nesetkala. Vždyčky to je stylem - Herm umřeli ti rodiče, nebo prost kdokoli jiný a tohle pro mě bylo o dost lepší. Líp jsem se dostala do děje.
A teorie? Přiznávám, že jsem v první chvíli myslela, že ten záhadný muž je Severus, který hledá Hermionu. Ale útok mě zaskočil, takže tady moje fantazie končí... Fakt skvělá kapitola, DÍKY

18 JSark JSark | 3. května 2009 v 19:49 | Reagovat

Ehm, a nezabili náhodou Draca pri ich úteku? Alebo už si to zase pletiem s niečím iným?

19 soraki soraki | 3. května 2009 v 20:36 | Reagovat

Já souhlasím s teorií, že to byl Draco, zachránil je a v těch takvích jsou ti dva Smrtijedi :-D
Ale ať dají Hermioně rychle vědět, bude zoufalá...
A video móóóc povedené, těším se na pokračování :-D

20 Arival Arival | 3. května 2009 v 20:53 | Reagovat

Lidičky... Draca už jsem zabila :D Kapitola 18 se mu stala osudnou... Bohužel... ;)

21 Samantha Samantha | 3. května 2009 v 22:36 | Reagovat

Jee, zaradovala jsem se, když jsem spatřila novou kapitolku, ale tohle...mi vyrazilo dech. Uplně me to položilo....=( Je to strašně smutný. Ovšem nic to nemění na faktu, že píšeš úžasně, protože o to jde, dostat čtenáře do děje aby cítili ty pocity...a to já tedy opravdu měla. Ale Ari, prosím napiš jí teď něco pěknýho, já chci aby byla už šťastná =) a moc krásný videjko, přesně tak nějak jsem to viděla i při čtení =)

22 Arival Arival | 3. května 2009 v 22:54 | Reagovat

Sam, díky!!!
Já se pokusím tvoje přání splnit, ale nic neslibuji :D
Děkuju i všem, kterým se líbí video. Mně tam ani tak moc nešlo o obsah, jako spíše o tu hudbu. Ta je vážně nádherná ;)

23 Terik Terik | 3. května 2009 v 23:11 | Reagovat

měla jsem takovou radost, že tu je nová kapitolka a tohle...trochu moc smutku pro Hermionu ale jinak moc povedená kapitolka
jinak k teorii: myslím, že ta tajemná postava před jejich domam byl Severus (mohl třeba vyhlížet Hermionu), tím pádem by i věděl o tom útoku a zachránit je (to jak smrtijed držel Jane a naznačoval, ať jsou zticha) a těla v rakvích mohla být přeměněná těla smrtijedů...

24 eggy eggy | 3. května 2009 v 23:32 | Reagovat

moje teorie?
necetla jsem co psali ostatni ale ja si myslim ze zasahl SS a rodice odnesl pry... a ti dva mrtvi jsou ti Smrtijedi co prisli... :) ale je to jenom muj napad :P

25 drahokam drahokam | 4. května 2009 v 0:21 | Reagovat

eggy i to je má teorie, podle mne ten schovaný v hoští byl Sevík a chtěl vidět Hermionu, čekal zda se nepřijde podívat na rodiče a pak viděl ty dva smrtijedy, no a potom je zachránil. Hermiona se určitě v návalu smutku obrátí na Sevíka a půjde za ním

26 addelina addelina | 4. května 2009 v 10:54 | Reagovat

Začala jsem ffhp číst před krátkou dobou, ale tvoje povídky jsem si opravdu oblíbila. Umíš vtáhnout čtenáře do děje a nakonec vždy něčím překvapíš. Kapitola byla trochu tvrdčí a smutnější, ale jelikož jsem v poslední době narazila jen na samé slaďárny, úplně mě to dostalo. A navíc Severus je snad zachránil :)

27 Mrzimor Mrzimor | E-mail | Web | 4. května 2009 v 14:21 | Reagovat

Bezvadná kapitola...sem zvědavá jak to bude pokračovat dál

28 Maus Maus | Web | 4. května 2009 v 17:01 | Reagovat

jo já taky už, aby byla další kapča:)

29 Dobby Dobby | Web | 4. května 2009 v 21:56 | Reagovat

Hups. Zabudla som, že si ho zabila :-D Tak to budem musieť znova popremýšľať nad tým, kto to vlastne bol ten záchrana :-D

30 Arival Arival | 4. května 2009 v 22:00 | Reagovat

Dobby: v pohodě ;) Tady to stejně vypadá, jakože je to každýmu naprosto jasný :D

31 Elinor.cit Elinor.cit | E-mail | Web | 4. května 2009 v 23:43 | Reagovat

Poslední kapitola Blbého nápadu... je na světě!!!

32 doxii doxii | Web | 5. května 2009 v 19:32 | Reagovat

teda..ty si sna libuješ v týrání svých čtenářů...aůůůů...takováhle kapitola...člověk hltá slovo za slovem a najednou konec...mam pocit, že je to snad ještě horší než...nwm co. chjo, to je duševní trýznění...já chu vědět co bude dál!!! ještě bych si mohla dupnout, co ty na to... :-D
A teorie, člověče nwm, taky mě napadlo, že ten typan v tej koupelně byl Severus, ale když říkáš že jeho smrtijedská intuice zas neni tak dokonalá a pozůstatky po znamení zla mu adresu utoku taky neprozradí (a k čemu dělat agresi když ti chybí adresy)nwm nwm...nějak se mi ta teorie sype...ale kterej jinej smrtijet by na ně v zamčený koupelně děla PŠT...jako hodnej strejček Jedlička?...tápu ve tmě.
Jak já to vidim, za všechno můžou trpaslíci...
PS: úžasný video, skláním se před tvou šikovností...

33 Mika Mika | 5. května 2009 v 21:01 | Reagovat

Moc pěkná kapitola, fakt se ti povedla.
Asi budu opakovat teorii se Severusem... Nemyslím si, že to bylo o intuici nebo že to poznal podle znamení zla. Spíš bych řekla, že čekal, že se za ten útěk budou chtít Smrtijedi pomstít. Prostě mu to došlo a hlídal jejich dům. Těla v rakvích byla samozřejmě Smrtijedů, přece bys nezabila Hermioniny rodiče, ne?;)
Tak uvidíme, jak to bude...

34 Kikisheek Kikisheek | Web | 7. května 2009 v 17:39 | Reagovat

Ahoj máš pěkný blog. Nechceš spřátelit

35 pett pett | 9. května 2009 v 19:34 | Reagovat

Takže, v první řadě chválím povídku! Má dobrý děj, hezky napsaná, gramaticky správně (v našich končinách nevídaný jev;))
Dále, co se mojí teorie týče: 1) teorie náhody, že tam byl Severus včas a že ty dvě rakve jsou těla smrtijedů a ne Hermioniných rodičů by se mi líbila ovšem...tento způsob sledu událostí, zdá se mi poněkud nepravděpodobným. Před tím domem mohl stát jak Severus, tak jeden ze smrtijedů.... 2) teorie, kterou bych tak nějak čekala je, že ty rakve, bohužel, opravdu budou patřit Hermioniným rodičům. Zhroutí se, všichni se jí budou snažit uchlácholit atd.. Řeči typu:"My víme, jak se cítíš a jak ti je..." se jí nevyhnou. Ovšem našel by se jeden člověk, který by ji (možná) nechal vybrečet se na rameni, ale neutěšoval by ji, nepřesvědčoval ji, že všechno bude fajn a jako dřív, protože to prostě neumí...pomalu by k sobě nachášli cestu (ano, jsem fanoušek HG/SS=o)))....dál nechám prostor pro vaši fantazii, jestli se vám nápad líbí, určitě ho rozvinete...

36 Tereza Tereza | 13. května 2009 v 18:41 | Reagovat

Pěkné. Líbí se mi, že postavám nedáš nic zadarmo a trochu je trápíš. Je to takové více realistické.
A říkala jsi, že i nějakou tu teorii. No stejně jako další mě také napadlo, že smrtijed v koupelně byl Severus. Což znamená, že se Hermiona brzy zase se Snapem uvidí...

37 Janka Janka | 15. května 2009 v 23:02 | Reagovat

Je to nádherná povídka. Naposledy když jsem ji četla tak to končilo 21 kapitolou... Pak jsem tuto povídku po dlouhé době hledala a nemohla jsem ji na internetu najít. Ale už je nalezena a přečtena :oD. Moc se těším na další kapitolku. Doufám, že bude co nejdříve:-)...
Jinak k té teorii- přikláním se k většině( Severus zachránil Hermioniny rodiče a rakvičky měly smrtijedskou náplň). :oD  

38 Salem Salem | Web | 18. května 2009 v 20:02 | Reagovat

ahoj :)
Oprášila jsem Ironii osudu, celkově k povídkaření, takže se mi snad tentokrát ten návrat vydaří. tak prosím o koment ;)

a tu tvojí povídku okomentuju, ale nejdřív si jí přečtu celou :)

39 ClairePotter ClairePotter | 23. května 2009 v 21:44 | Reagovat

Páni...to je úžasná povídka. I když si myslím, že jsi na Herm možná trošku tvrdá...chtělo by to, aby taky měla zase chvíli štěstí. :D A třeba by jí mohl pomoct Severus...... :D
Prosim tě, rychle další kapitolu! :)

40 dzudzik dzudzik | 28. května 2009 v 6:58 | Reagovat

Á mám velmi úspěšně po maturitě a zajímá mě, kdy bude další kapitolka? :-P

41 Arival Arival | 30. května 2009 v 21:58 | Reagovat

Všem moc děkuji za kladné komentáře, za vaši milou přítomnost tady na blogu ;)
dzidziku, gratuluji za úspěšné složení "zkoušky dospělosti" :D Docela ti to závidím, mě to čeká příští rok :D pár mých kamarádů a příbuzných kolem mě též odmaturovalo a vím, jak skvěle se cítí... Ať se tě ta dobrá nálada a euforie drží, co nejdéle ;)

42 elulinek elulinek | 16. června 2009 v 22:40 | Reagovat

paráda, nádhera. je mi jí líto, chuderka. doufám, že jsou to ti smrtijedi. dýl mě nenapínej

43 Janka Janka | 1. července 2009 v 14:17 | Reagovat

Bude už další kapitolka?

44 Sluníčko Sluníčko | 12. července 2009 v 21:23 | Reagovat

Ahoj, tak dneska jsem objevila tvoji stránku a teď jsem jedním dechem přečetla 25 kapitol téhle povídky. Musím říct, že se mi vážně líbí. Děkuju za zlepšení mé nálady.

45 soraki soraki | 15. července 2009 v 15:04 | Reagovat

Arival, jsi v pořádku? Nestalo se ti nic? Docela dlouho si nic nepřidala, ani info...

46 Dorea Dorea | Web | 17. července 2009 v 1:06 | Reagovat

25 kapitol jsem přečetla jedním dechem... zítra, teda dneska se pustím do dalších...jediné co mi vadilo ne téhle povídce je to, že jsi zabila Draca, teda jseli jsem to dobře pochopila... jinak pěkná povídka a doufám, že v ní hodláš pokračovat...myslím, že to za to určitě stojí...tak nás nenech dlouho čekat :D

47 Mrs.Black Mrs.Black | Web | 17. července 2009 v 22:42 | Reagovat

Tak a ted abych četla všechny kapitoly předtím xD

48 Lisam Lisam | E-mail | 20. června 2011 v 17:13 | Reagovat

Bylo to super :-D omlouvám se za nekomentování, ale člověk prostě celou kapitolu zhltá a hned chce číst další :D

49 ES ES | 14. srpna 2011 v 11:47 | Reagovat

píšeš opravdu moc hezky, každou kapitolku zhltnu jedním dechem, jen mě v téhle trošku zarazila zmínka o Brumbálovi, konkrétně "Molly, oznam Brumbálovi, že se musíme všichni okamžitě sejít.", nemá být Brumbál náhodou mrtvý? :-? :-)

50 Terry Terry | 24. srpna 2011 v 17:06 | Reagovat

Mooooc hezky napsané a to video je prostě bomba 8-)  :D :-D  :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama